Студенти ФІТІС здобули практичні знання в компанії InterLink

Співпраця факультету інформаційних технологій і систем ЧДТУ з компанією по розробці програмного забезпечення InterLink дає переваги як студентам так і роботодавцям. Так, в рамках договору про співпрацю для проходження виробничої та переддипломної практики компанія запросила студентів факультету отримати свій перший практичний досвід в команді компанії. В січні цього року практику проходили 6 вмотивованих студентів, які прагнули здобути практичні знання не тільки з розробки програмних продуктів, але і отримати навички роботи в команді. Попри аварійні графіки вимкнення світла, місяць пройшов продуктивно та цікаво: практиканти успішно та крок за кроком слідували власним цілям під менторством досвідченого керівника Олександра Котова.

Кожна команда працювала над своїм цікавим завданням. В результаті було розроблено два повнофункціональних веб-застосунки Cooking Recipe” та “Blackouts Cherkasy”.

Команда з веб-застосунком “Cooking Recipe”, за допомогою якого ви можете отримати безліч рецептів, вказуючи лише інгредієнти, анонсувала його так: “Наприклад, вам потрібно приготувати вечерю, а ідей нема. В холодильнику ви маєте курятину, сир та майонез. Наш застосунок, своєю чергою, може вам запропонувати приготувати м’ясо “по-французьки” або “зимовий” салат з курятиною. Все дуже просто, зокрема й тому, що ви отримуєте покроковий алгоритм приготування страв.”

Інші команда, враховуючи енергетичну ситуацію, направила свої зусилля на розробку актуального застосунку “Blackouts Cherkasy”. Вони прокоментували його так: “Ми хотіли зробити саме зручний веб сервіс, на якому жителі м. Черкас могли б перевірити стан відключень на адресу яка їх цікавить. Окрім стандартних даних які надає ПАТ “Черкасиобленерго” ми додали й нові функції, наприклад інтерактивну мапу з виділеними маркерами популярними місцями, щоб відвідуючи сайт користувач відразу міг бачити, де є світло, а де немає.”

Керівники практики від компанії додали: “В ході практики студенти презентували свої напрацювання на щотижневому демо в офісі компанії. Окрім того, що проводився аналіз зробленої роботи та підбивалися підсумки, також обговорювалося планування задач на наступний тиждень, аби команда працювала більш продуктивно, а задачі були наближали на кінцевий результат.”

Практична підготовка студентів в компанії InterLink – це невелика, але впевнена сходинка в професійному зростанні фахівців ІТ-галузі. ЧДТУ висловлює подяку компанії InterLink за надану можливість здібним студентам проявити себе та зрозуміти, які якості потрібно розвивати в собі, щоб стати висококласним спеціалістом.